Carport pro fotovoltaiku - využijte sluneční energii na maximum

02.03.2023

Carport pro fotovoltaiku je stále populárnější volbou pro majitele rodinných domů, kteří chtějí využít výhod solární energie. Jedním z hlavních důvodů pro tuto volbu je fakt, že carport nejenže chrání automobil před nepříznivými povětrnostními podmínkami, ale zároveň slouží jako stínící prvek pro fotovoltaické panely.

Existují dvě základní varianty carportu pro fotovoltaiku - hliníkový a ocelový.

Hliníkový carport pro fotovoltaiku je lehký a snadno se instaluje. Hliník je také odolný vůči korozi, takže nemusíte mít obavy z oxidace. Navíc jsou panely na hliníkovém carportu snadno přístupné a udržovatelné. Další výhodou hliníkového carportu je, že je to poměrně levná možnost. Nicméně, může být méně stabilní než ocelový carport.

Ocelový carport pro fotovoltaiku je na druhé straně pevnější a odolnější než hliníkový. Ocel je velmi tvrdý a odolný vůči vnějším vlivům, jako jsou silné větry nebo sníh. Pokud chcete mít carport, který vydrží mnoho let, ocelový carport bude dobrou volbou. Nicméně, ocelový carport bude nákladnější než hliníkový.

Pokud jde o design carportu pro fotovoltaiku, oba materiály nabízejí velké množství možností. Můžete si vybrat mezi různými styly a barvami, aby se váš carport hodil k vašemu domu.

Pokud se rozhodnete pro carport pro fotovoltaiku, je důležité si uvědomit, že instalace bude vyžadovat speciální povolení. Musíte se také ujistit, že váš carport bude postaven tak, aby byl co nejvíce vystaven slunečnímu záření. To znamená, že musíte zohlednit směr a úhel slunce v závislosti na ročním období.

Carport pro fotovoltaiku je skvělou volbou pro majitele rodinných domů, kteří chtějí využít solární energii. Ať už se rozhodnete pro hliníkový nebo ocelový carport, bude to investice, která se vyplatí.