Špička mezi venkovními žaluziemi - Titan 90

08.02.2023

Je známo, že venkovní žaluzie slouží nejen k ochraně objektu před sluncem a nadměrným světlem, ale také k ochraně před násilným vniknutím a větrem. Proto je důležité zvolit žaluzii, která splňuje všechny potřebné bezpečnostní a odolnostní kritéria.

V tomto směru se jednoznačně jeví jako špička mezi venkovními žaluziemi řetězová žaluzie Titan 90, vyvinutá vývojovým oddělením společnosti ISOTRA. Tento typ žaluzie má celý systém, včetně tvaru lamely, speciálně navržen tak, aby byl maximálně bezpečný a odolný proti násilnému vniknutí.

Ovládací a bezpečnostní prvky žaluzie jsou ukryty ve vodicích lištách, takže není možné je zvenčí ovlivňovat. Nový tvar lamely zajistí, že v uzavřeném stavu se lamely do sebe uzamknou a nedají se snadno otevřít. Žaluzie je navíc ovládána pouze motoricky, což zvyšuje její bezpečnost.

V případě, že při sjíždění žaluzie narazí na překážku, celý systém se zablokuje a po odstranění překážky zůstává paket lamel stát v místě překážky, což znamená, že nedojde k samovolnému pádu dolů a není možné s paketem ručně manipulovat směrem nahoru.

Kromě bezpečnosti má řetězová žaluzie Titan i vysoký stupeň odolnosti proti vniknutí do objektu a proti větru (stupeň 6), což znamená, že je vhodná i pro větrnější oblasti. Žaluzie je samonosná, což znamená, že není nutné ji instalovat na stěnu nebo strop. 

Řetězová žaluzie Titan se vyznačuje moderním designem a vlastní technologií včetně výroby komponentů a profilovacích strojů. Systém ovládání a bezpečnostních prvků je skrytý v lištách a není volně přístupný, což znamená, že žaluzie je chráněna před násilným vniknutím.

Speciální tvar lamel zajistí, že se lamely v uzavřeném stavu uzamknou bez mezer. Žaluzie je pouze motoricky ovladatelná a pokud narazí na překážku, celý systém se zablokuje a po odstranění překážky zůstává paket lamel v místě, kde narazil. Tím se zabrání samovolnému pádu žaluzie. Navíc, po odstranění překážky není možné s paketem ručně manipulovat.

V případě poškození lamel je snadná a rychlá výměna, což je další výhodou této žaluzie.

Výsledkem všech těchto výhod je, že řetězová žaluzie Titan je absolutní špičkou mezi venkovními žaluziemi na trhu. Je vhodná pro všechny typy objektů a zejména pro větrné oblasti, kde je potřeba vysoká odolnost proti větru a vniknutí.